Hakkında

    Dünya eski dünya değil. Eskinin gizli saklı dip köşeleri coğrafi keşifler gerektirirdi. Bu keşifler belli bir kesimin zenginlik, iktidar hırslarını tatmin için finanse edilir ve sonuçlarından da öncelikle aynı kesim faydalandırılırdı. Bir noktadan sonra ise tüm insanlık bu keşiflerin sonuçlarından etkilenmeye başlardı.

Ancak şimdi dünyanın coğrafi anlamda dibi köşesi kalmadı. Dolayısıyla coğrafi keşiflere de artık pek ihtiyacımız kalmadı. Şimdi keşfetme seçkinliği daha kitleselleşti. Dolayısıyla keşifler de insanlığa olan etkilerinden çok keşfedene olan etkileriyle anlamlı hale geldi. Böylece keşiflerin önündeki dağ, deniz gibi coğrafi engellerin yerini kitleleri kontrol eden siyasi sınırlar, ortalama vatandaşın ekonomik imkanları ve bu kısıtlara rağmen kendi bireysel keşiflerini nasıl yapacağı hakkında cesaret ve tecrübe eksiklikleri aldı.Yani bu siyasi sınırlar arasında, bu ekonomik imkanızlıklar içinde dünya hala keşfedilebilir mi? Etrafında dolaştığımız, bazen doğrudan cevaplar bulduğumuz bazen biraz serbest takıldığımız derdimiz bu.

    Bu doğrultuda bireysel bir dünya seyahati kaydı olması umuduyla açılan DünyaSeyahatiNet şimdi yukarıdaki misyon gereğince daha geniş bir kitleye açılmak için yeniden organize oluyor.

    Hala kişisel dünya seyahati hasretimizi saklı tutmakla birlikte kadim seyyahlardan ve intertte yer alan bazı seçme kayıtlardan örneklerle ve şimdi de kitlelere "yapabilirsin" dedirtecek, onlara önayak olacak yeni seyyahlarıyla bir seyahat rehberi olma misyonunu da üstleniyoruz. Üstümüze düşenin şimdilik "iyi ama nasıl" (know how) bilgisini oluşturmak olduğunu düşünüyoruz. Çünkü "Çok Bilen İyi Gezer."

Ne Düşünüyorsunuz Bu Konuda: